Sprache verändern

Deutsch (DE-CH-AT)

Projekt DM-6119

There are no translations available.

Projekt

 Autor projektu: Biuro Architektoniczne KB Projekt


Projekt domu rekreacyjnego o niewielkich rozmiarach. Idealnie sprawdzi się jako obiekt letniskowy lub do spędzania w nim np. wakacji lub czasu wolnego w otoczeniu natury. Jego styl nawiązuje do budynków zakopiańskich, poprzez zaplanowanie dachu dwuspadowego o bardzo dużym nachyleniu połaci. Dzięki temu doskonale wpisze się w odludne tereny górskie i pozwoli użytkownikom na rozkoszowanie się pięknem przyrody. Mimo filigranowych rozmiarów w pełni zaspokoi potrzeby średniej wielkości rodziny, która marzy o realizacji domku wakacyjnego. Co więcej, konstrukcja w technologii drewnianej umożliwi stworzenie budynku o bardzo zdrowym mikroklimacie we wnętrzu. 

 

Bryła budynku nie jest skomplikowana. Co więcej, jego konstrukcja została oparta głównie na ścianach zewnętrznych, przez co wnętrze może być kształtowane w sposób indywidualny, a realizacja szybsza i bardziej ekonomiczna. Prostota kształtu została jednak przełamana dachem, który sprawia wrażenie otulającego całą formę. Elewację frontową zaopatrzono w największe przeszklenia, a tuż przy niej zaplanowano również taras wypoczynkowy.

Na poddaszu wydzielono jeden prywatny pokój oraz antresolę z miejscem noclegowym. Przestrzeń tą można ukształtować jednak w sposób całkowicie dowolny, poprzez przesunięcie lub usunięcie ścianek działowych. 

Na parterze znajduje się salon z półotwartą kuchnią oraz łazienką. Z tyłu domu zaplanowano również komórkę, w której można składować, rowery, kajaki lub inne przedmioty służące np. rekreacji. 

rzut parteru

1. PRZEDSIONEK 2,1 m_

2. POKÓJ DZIENNY 20,9 m_
3. ŁAZIENKA 3,6 m_
4. KOMÓRKA 7.7 m_
5. KUCHNIA 3,6 m_ 

rzut poddasza 

1. POKÓJ 4,9 m_
2. ANTRESOLA 5,0 m_

Projekt domu DM-6119. Dom rekreacyjny, parterowy z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia. Technologia drewniana. Ściany zewnętrzne: słupki 16x16 cm, wypełnienie wełną mineralną 16 cm, od zewnątrz deski strugane na zakład 2,3 cm. Stropy w budynku: drewniane. Kąt nachylenia dachu: 58°. 
Program: pokój, salon, antresola, kuchnia oraz komórka gospodarcza. 

ZAWARTOŚĆ PROJEKTU: 
- projekt architektoniczny budowlany 
- projekt konstrukcyjny budowlany
- projekt budowlany wewnętrznych instalacji sanitarnych (c.o, wod-kan, gaz, c.w.u)
- projekt budowlany wewnętrznej instalacji elektrycznej oraz instalacji odgromowej 
- zestawienie materiałów budowlanych 
- zgoda na zmiany w projekcie

Garaż: bez garażu
Piwnica: bez podpiwniczenia
Poddasze: poddasze użytkowe
Typ: rekreacyjne, projekt domu na wąską działkę, parterowe z poddaszem mieszkalnym, projekty domów, jednorodzinne
Technologia: drewniana
Powierzchnia zabudowy: 46,60 m_
Powierzchnia użytkowa: 47,80 m_
Kubatura: 151,00 m_
Szerokość działki: 14,3 m
Ilość kondygnacji: 2
Liczba pomieszczeń: 6

Projektant:
Teresa Jakubowska

Cena projektu: 1 600,00 PLN